KYOCERA AVX TAP105M035CCS
Part No.:
TAP105M035CCS
Datasheet:
TAP105M035CCS.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V RADIAL
Shipping
TAP105M035CCS Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)