KYOCERA AVX TAJV686M025RNJ
Part No.:
TAJV686M025RNJ
Package:
2924 (7361 Metric)
Datasheet:
TAJV686M025RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 20% 25V 2924
Shipping
TAJV686M025RNJ Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)