KYOCERA AVX TAJV107K025A
Part No.:
TAJV107K025A
Package:
2924 (7361 Metric)
Datasheet:
TAJV107K025A.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 25V 2924
Shipping
TAJV107K025A Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)