KYOCERA AVX TAJP106K010A
Part No.:
TAJP106K010A
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TAJP106K010A.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 0805
Shipping
TAJP106K010A Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)