KYOCERA AVX TAJE477M010H
Part No.:
TAJE477M010H
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TAJE477M010H.pdf
Description:
CAP TANT 470UF 20% 10V 2917
Shipping
TAJE477M010H Specifications
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)