KYOCERA AVX TAJE227K006H
Part No.:
TAJE227K006H
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TAJE227K006H.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
Shipping
TAJE227K006H Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)