KYOCERA AVX TAJD475M035RNJ
Part No.:
TAJD475M035RNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TAJD475M035RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2917
Shipping
TAJD475M035RNJ Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)