KYOCERA AVX TAJD226M010RNJ
Part No.:
TAJD226M010RNJ
Datasheet:
TAJD226M010RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 2917
Shipping
TAJD226M010RNJ Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)