KYOCERA AVX TAJD156M050RNJ
Part No.:
TAJD156M050RNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TAJD156M050RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 20% 50V 2917
Shipping
TAJD156M050RNJ Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)