KYOCERA AVX TAJD106K050A
Part No.:
TAJD106K050A
Datasheet:
TAJD106K050A.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
Shipping
TAJD106K050A Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)