KYOCERA AVX TAJB475M025A
Part No.:
TAJB475M025A
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
TAJB475M025A.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 1411
Shipping
TAJB475M025A Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)