KYOCERA AVX TAJA685M016H
Part No.:
TAJA685M016H
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TAJA685M016H.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 1206
Shipping
TAJA685M016H Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)