KYOCERA AVX TAJA156K010RNJ
Part No.:
TAJA156K010RNJ
Datasheet:
TAJA156K010RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 10% 10V 1206
Shipping
TAJA156K010RNJ Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)