KYOCERA AVX TAJA105K016A
Part No.:
TAJA105K016A
Datasheet:
TAJA105K016A.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 10% 16V 1206
Shipping
TAJA105K016A Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)