KYOCERA AVX TACR335M010R
Part No.:
TACR335M010R
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TACR335M010R.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 10V 0805
Shipping
TACR335M010R Specifications
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TACmicrochip®, TAC
Product Status:
Active
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)