Cosel USA, Inc. TAC-300-223
Part No.:
TAC-300-223
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
TAC-300-223.pdf
Description:
LINE FLTR 500VAC 300A CHASS MNT
Shipping
TAC-300-223 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
TAC
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
500V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
300 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
cURus, VDE
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C