Cornell Dubilier Knowles TAC106K035P06-F
Part No.:
TAC106K035P06-F
Datasheet:
TAC106K035P06-F.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL
Shipping
TAC106K035P06-F Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)