Cornell Dubilier Knowles TAC106K020P05-F
Part No.:
TAC106K020P05-F
Datasheet:
TAC106K020P05-F.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL
Shipping
TAC106K020P05-F Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)