KYOCERA AVX TAAD686K020G
Part No.:
TAAD686K020G
Datasheet:
TAAD686K020G.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL
Shipping
TAAD686K020G Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)