KYOCERA AVX TAAD336M035G
Part No.:
TAAD336M035G
Datasheet:
TAAD336M035G.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL
Shipping
TAAD336M035G Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)