KYOCERA AVX TAAD227M010G
Part No.:
TAAD227M010G
Datasheet:
TAAD227M010G.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL
Shipping
TAAD227M010G Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)