KYOCERA AVX TAAD157M010G
Part No.:
TAAD157M010G
Datasheet:
TAAD157M010G.pdf
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V AXIAL
Shipping
TAAD157M010G Specifications
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)