KYOCERA AVX TAAD157K010G
Part No.:
TAAD157K010G
Datasheet:
TAAD157K010G.pdf
Description:
CAP TANT 150UF 10% 10V AXIAL
Shipping
TAAD157K010G Specifications
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)