KYOCERA AVX TAAC336K025G
Part No.:
TAAC336K025G
Datasheet:
TAAC336K025G.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 25V AXIAL
Shipping
TAAC336K025G Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" Dia x 0.681" L (7.50mm x 17.30mm)