KYOCERA AVX TAAC107K010G
Part No.:
TAAC107K010G
Datasheet:
TAAC107K010G.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL
Shipping
TAAC107K010G Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" Dia x 0.681" L (7.50mm x 17.30mm)