KYOCERA AVX TAAC106M035G
Part No.:
TAAC106M035G
Datasheet:
TAAC106M035G.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL
Shipping
TAAC106M035G Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" Dia x 0.681" L (7.50mm x 17.30mm)