KYOCERA AVX TAAB336M010G
Part No.:
TAAB336M010G
Datasheet:
TAAB336M010G.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 20% 10V AXIAL
Shipping
TAAB336M010G Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)