KYOCERA AVX TAAB226K016G
Part No.:
TAAB226K016G
Datasheet:
TAAB226K016G.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 16V AXIAL
Shipping
TAAB226K016G Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)