KYOCERA AVX TAAB155K035G
Part No.:
TAAB155K035G
Datasheet:
TAAB155K035G.pdf
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V AXIAL
Shipping
TAAB155K035G Specifications
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)