KYOCERA AVX TAAB106M020G
Part No.:
TAAB106M020G
Datasheet:
TAAB106M020G.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V AXIAL
Shipping
TAAB106M020G Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)