KYOCERA AVX TAAA685M006G
Part No.:
TAAA685M006G
Datasheet:
TAAA685M006G.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 6.3V AXIAL
Shipping
TAAA685M006G Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)