KYOCERA AVX TAAA475M010G
Part No.:
TAAA475M010G
Datasheet:
TAAA475M010G.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V AXIAL
Shipping
TAAA475M010G Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)