KYOCERA AVX TAAA475K010G
Part No.:
TAAA475K010G
Datasheet:
TAAA475K010G.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL
Shipping
TAAA475K010G Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)