KYOCERA AVX TAAA474K035G
Part No.:
TAAA474K035G
Datasheet:
TAAA474K035G.pdf
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V AXIAL
Shipping
TAAA474K035G Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)