KYOCERA AVX TAAA225M020G
Part No.:
TAAA225M020G
Datasheet:
TAAA225M020G.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 20V AXIAL
Shipping
TAAA225M020G Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)