KYOCERA AVX TAAA105M035G
Part No.:
TAAA105M035G
Datasheet:
TAAA105M035G.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V AXIAL
Shipping
TAAA105M035G Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)