KYOCERA AVX TAAA105K050G
Part No.:
TAAA105K050G
Datasheet:
TAAA105K050G.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V AXIAL
Shipping
TAAA105K050G Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)