Vishay Sprague T97F107M035HAA
Part No.:
T97F107M035HAA
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
T97F107M035HAA.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 20% 35V SMD
Shipping
T97F107M035HAA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, T97
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)