Vishay Sprague T86E476K020ESSL
Part No.:
T86E476K020ESSL
Datasheet:
T86E476K020ESSL.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Shipping
T86E476K020ESSL Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)