Vishay Sprague T86E337K004EBSS
Part No.:
T86E337K004EBSS
Datasheet:
T86E337K004EBSS.pdf
Description:
CAP TANT 330UF 10% 4V 2917
Shipping
T86E337K004EBSS Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)