Vishay Sprague T86E336K025EBSL
Part No.:
T86E336K025EBSL
Datasheet:
T86E336K025EBSL.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Shipping
T86E336K025EBSL Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)