Vishay Sprague T86D685K035ESSL
Part No.:
T86D685K035ESSL
Datasheet:
T86D685K035ESSL.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2917
Shipping
T86D685K035ESSL Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)