Vishay Sprague T86D336M016ESAS
Part No.:
T86D336M016ESAS
Datasheet:
T86D336M016ESAS.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 20% 16V 2917
Shipping
T86D336M016ESAS Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)