Vishay Sprague T86D156M020ESSS
Part No.:
T86D156M020ESSS
Datasheet:
T86D156M020ESSS.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 20% 20V 2917
Shipping
T86D156M020ESSS Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)