Vishay Sprague T86D156K025EAAL
Part No.:
T86D156K025EAAL
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T86D156K025EAAL.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 10% 25V 2917
Shipping
T86D156K025EAAL Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)