Vishay Sprague T86C225K025EBAS
Part No.:
T86C225K025EBAS
Datasheet:
T86C225K025EBAS.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 2312
Shipping
T86C225K025EBAS Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)