Vishay Sprague T86C155K035ESSL
Part No.:
T86C155K035ESSL
Datasheet:
T86C155K035ESSL.pdf
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 2312
Shipping
T86C155K035ESSL Specifications
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)