Vishay Sprague T86C106M020EBSL
Part No.:
T86C106M020EBSL
Datasheet:
T86C106M020EBSL.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V 2312
Shipping
T86C106M020EBSL Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)