t-Global Technology T68-2C-120-90-0.05
Part No.:
T68-2C-120-90-0.05
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
T68-2C-120-90-0.05.pdf
Description:
THERM PAD 120MMX90MM W/ADH GRAY
Shipping
T68-2C-120-90-0.05 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
T68
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Graphite-Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
120.00mm x 90.00mm
Thickness:
0.0020" (0.051mm)
Material:
Graphite
Adhesive:
Adhesive - One Side
Backing, Carrier:
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
5.0W/m-K