t-Global Technology T62-30-30-0.13
Part No.:
T62-30-30-0.13
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
T62-30-30-0.13.pdf
Description:
THERM PAD 30MMX30MM BLACK
Shipping
T62-30-30-0.13 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
T62
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Graphite-Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
30.00mm x 30.00mm
Thickness:
0.0050" (0.127mm)
Material:
Graphite
Adhesive:
Backing, Carrier:
Color:
Black
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
20W/m-K